Vyberte stranu

Zažite dobrodružstvo s kajakom!

max. rýchlosť kajaku

počet kajakov na sklade

počet splavov za rok

kajaking Pieniny, Slovensko

Ponúkame vám možnosť zažiť niečo nové

Rieka Dunajec vytvára ideálne prostredie pre kajakársky zážitok plný adrenalínu a prírodných scenérií. Kajaking na tejto rieke je skutočnou lahôdkou pre milovníkov vodných športov a dobrodružstva.

Pri výbere kajaku je dôležité zvoliť si vhodný typ, ktorý bude zodpovedať vašim skúsenostiam a preferenciám. Kajaky môžu byť rôznych veľkostí a tvarov, od rýchlych a obratných modelov pre pokročilých kajakárov až po stabilnejšie a pohodlnejšie pre začiatočníkov. 

Samotný splav Dunajca prináša unikátne zážitky, divoké prúdy rieky ponúkajú vzrušenie a adrenalín, zatiaľ čo scenéria okolo vás vás vtiahne do nádhernej prírody Tatier a Pienin. Obdivovať môžete strmé skalné útesy, zelené lesy a okúzľujúce panorámy.

Jednou z najobľúbenejších trás je jednoznačne prechod cez prielom Dunajca.  Kajakári sa môžu tešiť nielen na rýchle úseky s divokými prúdmi ale vychutnať si môžu aj pokojnejšie časti rieky, na ktorých sa dá relaxovať a obdivovať okolitú prírodu.

Musíte mať však na pamäti, že kajaking vyžaduje určitú úroveň skúseností a fyzickej kondície. Rieka je nevyspytateľná a jej prúdy častokrát prekvapia aj skúsených športovcov. Preto je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a mať vhodné vybavenie, vrátane prilby a záchrannej vesty.

Kajaking na rieke Dunajec znamená dobrodružstvo, ktoré vám umožní prekonať výzvy prírody a objaviť jej nádherné poklady. Je to skvelý spôsob, ako stráviť čas s priateľmi, rodinou alebo len sami so sebou. Ak preto váhate, či sa odhodlať na kajak, Dunajec vás svojou nádherou a vzrušením určite nesklame.

počet osôb: 1 (maximálne 2)

Materiál: plastový alebo nafukovací kajak

Značky kajaku: ROBFin, Raptor, Veloc

od 14 €/osoba (podľa typu lode)

Kajak, Dunajec
Vodné športy a dr grill v obci Červený Kláštor
Kajak, Dunajec
kajak, Dunajec

Divoká voda v Pieninách!

Nech už si zvolíte kajak, kanoe alebo rafting, určite vás očarí kombinácia akcie, adrenalínu a prostredia rieky Dunajec.