Vyberte stranu

Kanoe je vodný šport pre všetkých!

max. rýchlosť kanoe

počet kanoe na sklade

počet splavov za rok

Kanoe Pieniny, Slovensko

Ponúkame vám jedinečný zažitok

Kanoistika na rieke Dunajec je dokonalou voľbu pre každého, kto chce spojiť dobrodružstvo v prírode s relaxáciou a oddychom. Kanoistika na rieke Dunajec vám umožňuje objavovať blízke okolie a nechať sa uniesť nie len jej prúdmi, ale aj prírodnou krásou.

Aj keď kajak a kanoe vyzerajú veľmi podobne, tak zamieňať by ste si ich určite nemali. Hlavným rozdielom je, že kanoe je hore otvorené, zatiaľ čo kajak má palubu uzavretú a uprostred je otvor, kam sa kajakár usádza. Taktiež je rozdiel aj v rýchlosti, manévrovateľnosti a v neposlednom rade aj v maximálnom počte pasažierov, ktorých unesie.

Poznáme niekoľko druhov kanoe, ktoré sa líšia hlavne veľkosťou a počtom sedadiel. Môžete tak zažiť spoločné dobrodružstvo s rodinou či priateľmi, no na svoje si prídu aj tí, ktorí preferujú samotu.

Jazda na kanoe po rieke Dunajec prináša jedinečný pohľad na okolitú prírodu. Pokoj a ticho na hladine rieky vám umožňuje relaxovať a oddýchnuť si od každodenných starostí. Okrem toho máte príležitosť obdivovať panorámy Tatier a Pienin, listnaté lesy a skalné útesy, ktoré spolu vytvárajú pôsobivý obraz.

Niektoré úseky rieky však môžu predstavovať pre kanoe výzvu, Dunajec je známy svojimi divokými prúdmi a vlnami, vďaka ktorým sa pri splave určite nudiť nebudete. Aj pri tomto športe však musíte dodržiavať bezpečnostné opatrenia a mať primerané vybavenie, ako sú prilby a záchrané vesty.

Kanoistika predstavuje skvelý spôsob, ako sa opäť prepojiť s prírodou, prekonať výzvy a súčasne si poriadne oddýchnuť. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený kanoista, táto rieka vás očarí svojou nádhernou scenériou a pôsobivým prostredím.

počet osôb: 2 – 3

Materiál: plastové alebo nafukovacie kanoe

Značky kanoe: Samba, Rio, Yukon

cena od 18 €/osoba (podľa počtu osôb a trasy)

Kanoe na rieke Dunajec
rafting na Pieninách
požičovňa rafting pieniny a drGril reštaurácia v Červenom Kláštore
Kanoe na Dunajci

Divoká voda v Pieninách!

Nech už si zvolíte kajak, kanoe alebo rafting, určite vás očarí kombinácia akcie, adrenalínu a prostredia rieky Dunajec.